Nové zbrane pre policajtov? Na čo sú im...

Autor: Marián Dúbravský | 5.6.2011 o 12:21 | (upravené 5.6.2011 o 12:43) Karma článku: 6,22 | Prečítané:  1240x

Pred pár dňami sa pán minister vnútra Lipšic nechal počuť, že dôjde k prezbrojovaniu policajného zboru, dôjde k nákupu nových krátkych strelných zbraní v cene presahujúcej 300€/ks a neskôr má dôjsť k nákupu dlhých strelných zbraní. Tieto potreby odôvodňuje náš pán minister potrebou vyzbrojenia policajtov kvalitnými zbraňami, ktorými by policajti mohli riadne a účinne bojovať proti zločincom. Ako bežne používa pán minister stále iba svoju najobľúbenejšiu tému a to Devínsku Novú Ves a pána Harmana. Samozrejme neopomenul počty vystrelených striel policajtmi a samotným pánom Harmanom. No bolo to v značnom nepomere, ale predsa len tie policajné zbrane majú menší zásobník než samopal vz. 58 prerobený na automat.

Bolí ma vždy srdce, keď zanietený pán minister pochádzajúci z KDH, strany milujúceho svojho bližného mienie ľudí strieľať a bojovať proti zločincom zbraňami. Je nepochopiteľné a až nezodpovedné dávať našim policajtom, či už pochôdzkárom alebo bežným hliadkam strelné zbrane. Veď títo ľudia majú nastrieľané oveľa menej, než napríklad ja. Nevedia strieľať a zodpovednosť policajtov pri používaní strelných zbraní je značná, čo keď trafia nevinných? To už asi pána ministra nezaujíma. Otázka znie aj aké strelné zbrane môžu byť za túto cenu nakúpené, keď to má byť kaliber 9mm Luger? Teda bežne používaný Glock stojí okolo 500€, ale netuším, kto dá MV SR takú zľavu, aj keď sa jedná o väčší objem dodávky.

V každej kultivovanej krajine nechodí policajt po ulici so zbraňou, tobôž by si Vás nedovolil bez toho, aby ste mu dali na to zámienku, legitimovať Vás len tak. U nás dostávajú páni policajti zbrane do rúk a majú bojovať proti komukoľvek len so zbraňami. Vlasy si trhám, keď počujem, že policajti strieľali na auto, ktorého vodič neuposlúchol príkaz na zastavenie. Nebodaj, keď sa to stane ešte v meste. Je pravdou, že policajti majú oveľa viacej papierovačiek, keby takéto auto nabúrali a tak ho dostali k zastaveniu, ale nik nemôže vedieť, kto sa v zastavovanom aute nachádza, či tam nie sú mladiství a pod. Veď takéto zbesilé strieľanie po uliciach nerealizuje už ani mafia a tá vie ešte aj strieľať presne.

Bol by som rád, keby boli práve policajti, ktorí chodia po uliciach odzbrojení od strelných zbraní, na zásah by im stačil aj tzv. "taser", ktorý sa používa zblízka a nie je schopný narobiť v rukách policajta až toľko škody. Veď proti organizovanému zločinu tak či tak vždy zasahujú kukláči, resp. na miesto sú vždy volaní PMJ. V Bratislave je známy prípad "Jakubka", policajta potetovaného znakom SS, ktorý pred silvestrom riadil s viac než jedným promile v krvi pod mostom Lafranconi, v kufri jeho súkromného auta mal samopal vz. 58 poloautomat a v tme podával svojim taktiež ožratým kamarátom z miesta vodiča dozadu svoju nabitú a odistenú služobnú zbraň. Čo bolo následkom? Jeden jedho dovtedy kamarát chytil predmet mu podávaný v tej tme, nevedel, o čo sa jedná a zrazu padol výstrel, ktorý Jakubkovi - opitému policajtovi za volantom prestrelil podsrdcovnicu a ten na mieste vykrvácal. Jeho matka to nedokázala zniesť a zblbla z toho, naháňa teraz všetky možné inštitúcie, aby údajného vraha stíhali. Kto je však na vine???

Myslím si, že by som sa cítil bezpečnejšie, keby som videl radšej policajta na bicykli, ktorý rieši aj akékoľvek zlé parkovanie, než aby sa hral s niečím, čo mu do ruky ani nepatrí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?